czwartek, 29 września 2016

Wycinanki i kolorowanki

Prosty i szybki sposób na ozdobienie bawełnianej koszulki! 


Aby w tak efektowny sposób ozdobić koszulkę nie trzeba mieć talentu ani specjalnych zdolności artystycznych. Wystarczy farba do tkanin w sprayu, papier śniadaniowy i nożyczki.

Duży kawałek papieru wkładam do środka bluzki aby farba, którą naniesiemy na wierzchu nie przebiła się na plecy koszulki.

Arkusz papieru śniadaniowego składam na pół, potem znowu na pół a następnie jeszsze dwa razy w trójkąt.
  

Następnie nożyczkami wycinam kilka kawałków papieru w różnych kształtach.


Powstaje wycinanka, taka sama jaką kiedyś robiło się w podstawówce na zetpetach :-)


Możecie jeszcze kupic w sklepach papierniczych takie oto dziurkacze, które wycinają papier w różne, ozdobne kształty. Ja zakupiłam taki, który wycina papier w kształt kwiatka.
Oczywiście sam kwiatek też możecie wyciąć metodą "serwetkową" :-)
Starajcie się wycinać małe kształty na środku arkusza papieru, żeby mieć wokół wzoru zapas papieru, który przysłoni materiał w czasie spryskiwania.


 Ponieważ bawię się w ten sposób pierwszy raz, zakupiłam farbę w kolorze czarnym.


Układam papier z wyciętym wzorem na bluzce, potrząsam puszką farby i mocno spryskuję.


Podnoszę papier od razu po spryskaniu.


Tym sposobem ozdobiłam sobie przód białej, bawełnianej koszulki :-) Zajęło mi to dosłownie 15 minut. Teraz tylko muszę poczekać aż wyschnie a następnie utrwalić wzór żelazkiem przez papier do pieczenia.Farba w sprayu w przeciwieństwie do tradycyjnych farb do tkanin, trochę śmierdzi i radzę Wam używać jej przy otwartym oknie a po zakończonej pracy wyjść z pokoju na jakieś 20 minut. Po tym czasie powinno już się wywietrzyć :-)

6 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł. A czy ta farba utrzyma się w praniu, czy to jednorazowe rozwiązanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Farba do tkanin utrwalona temperaturą (na pojemniczkach jest zawsze instrukcja co i jak) nie spiera się nigdy przenigdy :-)

   Usuń
 2. Efekt fantastyczny! Polecam torebki śniadaniowe, które można przyprasować do koszulki - nic się wtedy nie przesunie przy malowaniu - tutek u mnie na blogu - zapraszam: http://mana-j.blogspot.co.uk/2016/02/malowanie-na-tkaninie-z-szablonem-z.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Efekt fantastyczny! Polecam torebki śniadaniowe, które można przyprasować do koszulki - nic się wtedy nie przesunie przy malowaniu - tutek u mnie na blogu - zapraszam: http://mana-j.blogspot.co.uk/2016/02/malowanie-na-tkaninie-z-szablonem-z.html

  OdpowiedzUsuń