czwartek, 15 września 2011

Pewnego razu, był sobie ... sandał

Kupiłam śliczne sandałki: cieniutkie paseczki – jeden przez palce a drugi za piętą, bardzo wygodne i seksowne. Niestety, okazało się, że pasek przechodzący za piętą, zsuwa się w czasie chodzenia i to już po kilku krokach. Nie dało się ich tak nosić. Pomyślałam, że dobrze by było, gdyby przez stopę przechodził przezroczysty pasek, przytrzymujący but na nodze.
Do dzieła :-)
Krok 1.
Do wykonania przezroczystego paska, postanowiłam wykorzystać silikonowe ramiączko od biustonosza. Wystarczyło jedno. Na początek odcięłam plastikowe części. Następnie wymierzyłam centymetrem, z założonym butem na nogę, długość jaką powinien mieć silikonowy pasek. Potem ucięłam potrzebne kawałki paska silikonowego. Na końcu pasków zachowałam zgrubienia, przycinając je tylko do szerokości pasków buta, do których miały być przymocowane.
Krok 2.
Za pomocą cieniutkiej żyłki do szycia, przyszyłam silikonowe paseczki do pasków buta. Igłę wbijałam w istniejące już szwy, żeby nie robić nowych dziurek w skórce buta. Końcówkę paska posiadającą zgrubienie przyszyłam od spodu paska od buta. Końcówkę gładką, owinęłam wokół paska od buta i przyszyłam (patrz zdjęcia).
Gdy przyszyłam już paski okazało się, że żyłka po zakończeniu wystaje i kłuje mnie w nogę, rozgrzałam więc igiełkę nad świeczką i przyłożyłam do końcówki żyłki. Stopiła się i zwinęła w kulkę. Nie kłuje a ja mam pewność, że nie rozplącze się w przyszłości.Gotowe – paski przyszyte, buty na nogi!
Jak widać na zdjęciu, pasek silikonowy jest praktycznie niewidoczny a but trzyma się pewnie na nodze :-)

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł. Uratuję kilka par butów tym sposobem :) Dziękuję

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za pomysł, już myślałam, że będę musiała pozbyć się całkiem nowiutkich bucików.

    OdpowiedzUsuń