piątek, 8 lipca 2016

Kwiaty 3D

W tym sezonie jednym z trendów miało być wszystko 3D, fryzury 3D, aplikacje 3D i ozdoby 3D.
Zgodnie z tym trendem prostą, białą tunikę ozdobiłam kwiatami 3D:Najpierw oczywiście uszyłam samą tunikę a następnie z szyfonowych wstążek wykonałam kwiaty, jeden ogromny różowy i kilka drobniejszych żółtych. Wykonałam też ogromny zielony liść :-)Liść zrobiłam w miarę płasko, przypinając każdy fragment wstążki szpilkami i później przyszywając go do materiału.
Na rzeczywisty wygląd liścia nabrał się nawet owad i w ogóle nie dał się przegonić :-)Duży, różowy kwiat wyszywałam dookoła, układając wstążkę w zakładki. Zaczęłam pracę od zewnątrz i kierowałam się do środka.

Mniejsze, żółte kwiatki wyszywałam już totalnie metodą free-style, układając ich kształty bez większego planu. One podobają mi się najbardziej i żałuję, że nie ozdobiłam tak całej tuniki. Wyszedł mi taki oryginał, chyba przegięłam z tym różowym kwiatem, ale cóż, następnym razem będzie już tylko piękniej :-)


A nauka z tego jest taka, że im mniej dopracowany wzór aplikacji tym lepiej :-) Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie!

4 komentarze:

 1. Podoba mi się efekt finalny. Aczkolwiek pracochłonne to to niezmiernie ! :) Ale - podglądając Twój blog od jakiegoś czasu - widzę, że cierpliwość i precyzja to chyba Twoje drugie imię :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam cię za cierpliwość! Ja pewnie szybko bym zrezygnowała z dodatkowych ozdób ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aplikacje naprawdę robią wrażenie. Nie wiem czy są w moim stylu, ale na pewno jest to technika, którą warto znać. Lubię takie eksperymenty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kinga, ty zdolna jesteś niesłychanie, a cierpliwość powinnaś mieć na imię :))))

  OdpowiedzUsuń