wtorek, 9 lipca 2013

Szyjemy top!

Moi drodzy, pewnie się zastnawiacie co też ja teraz szyję? Już wam opowiadam :-)
Miniony weekend spędziłam bardzo pracowicie, doskonaląc wykrój na luźny top oraz ćwicząc jego szycie. Pierwszy egzemplarz będzie jak zwykle do noszenia po domu, bo po zmasakrowaniu go dużą liczbą prób, nie nadaje się wg mnie do pokazywania ludziom.
Poniżej zamieszczam zdjęcia tego co udało mi się osiągnąć. W kolejnych trzech postach opiszę najważniejsze elementy tej bluzki i będą to: 1) wykończenie ramion; 2) wykończenie dekoltu; 3) wykończenie dołu.
Moim zamysłem było uszycie luźnego topu o kroju T-shirtu, z podwijanymi mankiecikami na ramionach i szeroko wykończonym dołem i dekoltem. Kolejnym zamysłem było uszycie go z miękko-układającej się bawełny w poprzeczny wzór.
Znalazłam taki materiał, gnieciony po długości i wycięłam wykrój w poprzek. W ten sposób uzyskałam wzór układający się  w poprzek bluzki.
Wykrój na taką bluzkę mozna sobie wziąć z jakiegokolwiek wykroju na luźny top i odpowiednio zmodyfikować.
Poniżej efekt szycia. Jest to dokładnie to co chciałam osiągnąć.
Boki i szwy ramion zeszyłam szwem krytym, natomiast resztę .... opiszę oddzielnie bo dużo tego jest a chciałabym Wam dokładnie przekazać to czego się przy tej okazji nauczyłam :-)
2 komentarze:

  1. super, tez by mi się taki przydał :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Uszyłam jeszcze jeden, już zupełnie poprawnie, w rozm. 40, niedługo wrzucę go na Allegro i wstawię do postu link do aukcji. Zapraszam wtedy do obejrzenia i ew. zakupu :-)

      Usuń