wtorek, 28 maja 2013

Bluzka kamizelka z kołnierzykiem obszytym cekinami

Znalazłam w moich zapasach materiałowych resztki cieniutkiego jak gaza płócienka. Za mało żeby uszyć coś dla mnie ale na mniejszy rozmiar jak najbardziej. Uszyłam więc z niej klasyczną bluzkę kamizelkę. Ale żeby nie była taka tylko biała, postanowiłam dodać jeszcze ozdobienie kołnierzyka w postaci  naszytych na nim cekinów. Zobaczcie jak to zrobiłam i jak mi to wyszło.

Na początek wrzucam zdjęcie bluzki bez cekinów, takiej prosto spod maszyny. Klasyczna bluzka/kamizelka w rozmiarze 36.Pomysłów miałam kilka, że obszyję cały kołnierzyk, albo że tylko brzegi, albo naszyję jakiś wzór. Na koniec zdecydowałam się naszyć cekiny na końcówki kołnierzyka tak, żeby wyszły z tego dwa trójkąty.
Oznaczyłam więc sobie fastrygą (żeby już nie mazać po bluzce bo już ją uprałam) linię do której naszyję cekiny.A potem już zaczęłam naszywać. Są różne sposoby naszywania cekinów, można szyć po cekinach, można przeszywać przez dziurkę cekina tak aby nitka była na wierzchu a mozna też mocować cekiny na materiale za pomocą małego koralika. Ja właśnie postanowiłam je naszyć za pomocą koralika. Wybrałam cekiny zielone, opalizujące na niebiesko i morsko-zielone koraliki.
Naszywałam po prostu jeden obok drugiego, nawlekając najpierw na igłę cekin, potem koralik a następnie wracając igłą w materiał.

Dwie godziny i było gotowe :-)Tak wygląda odmieniona bluzka.A tu w zbliżeniu kołnierzyk.Cała bluzka wyszła mi tak ładnie, że nawet zastanawiałam się nad wystawieniem jej na allegro ale ponieważ z braku doświadczenia porobiłam naszywając cekiny takie guzełki na odwrotnej stronie kołnierzyka, zdecydowałam że nie wygląda to ładnie i postanowiłam oddać bluzkę koleżance. Była bardzo zadowolna z podarunku :-)


1 komentarz:

  1. Bardzo ładna bluzeczka, cekiny wyglądają ciekawie - wcale się nie dziwię, że koleżanka zadowolona :-)

    OdpowiedzUsuń